Бібліометрія як метод інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек ВНЗ

Кафтан, О. І.
Бєлодєд, О. В.

Швидке зростання кількості та різноманітності інформації, науково-технічні досягнення дозволяють перейти від традиційних бібліотечних форм інформаційного обслуговування до нових форм, в яких зростає частка аналітико-синтетичної обробки інформації, заснованої на все більшому використанні бібліо- і наукометричних методів. Зокрема, організація та проведення бібліометричних досліджень логічно розширюють професійну діяльність університетських бібліотек; підвищують їх статус у науковому співтоваристві; збільшують ступінь залученості в процеси наукового дослідження та університетського управління; зміцнюють вплив і престиж бібліотеки в межах університету. Мета даного дайджесту – ознайомити фахівців бібліотек ВНЗ з матеріалами бібліометричних досліджень та надати інформацію про розвиток, становлення та перспективи подальшого розвитку бібліометрії як науки.

Бібліометрія як метод інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек ВНЗ [Текст] : дайджест / уклад. О. І. Кафтан, О. В. Бєлодєд. – Миколаїв : НУК, 2014. – 9 с.

бібліометрія, інформаційно-аналітичної діяльності бібліотек, дайджест, методологія бібліометричного аналізу