Уперше в Миколаєві відбулася зустріч студентів із мовним омбудсменом

Майстер-класи і воркшопи, зустрічі з професіоналами і тренінги – усе це вирує на спеціальності «Журналістика (Реклама і PR)» у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова. Справжнього спеціаліста формує його оточення, широке коло спілкування, високі горизонти, фундаментальна фахова підготовка і чітка громадська позиція.

Яскравим прикладом того, що для комунікації немає кордонів, є нещодавно проведена онлайн-дискусія #МоваНаЧасі між Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем і майбутніми медійниками. Зустріч відбулася 20 квітня. Її ініціатор і хедлайнер професор, доктор наук Оксана Філатова говорить: «Сьогодні головне – не бездумне конспектування, а вміння аналізувати, висловлювати свою позицію і йти до своєї мети. До того ж, поступове введення в дію статей Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» часто є предметом маніпуляцій у ЗМІ, тому майбутні журналісти і працівники у сфері PR повинні готуватися протистояти цьому».

Під час спілкування зі студентами мовний омбудсмен відзначив, що йому дуже приємно, що серед вишів Миколаєва (за прикрою традицією – російськомовного міста) вперше він поспілкувався у режимі реального часу саме зі студентами НУК імені адмірала Макарова, які готуються працювати у сфері журналістики, реклами і зв’язків із громадськістю.

Справді, розмова першокурсників з Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем була інколи гострою. Студентів цікавило все – і чому деякі політики досі виступають російською, і скільки часу треба на «українізацію» регіонів, і як популяризувати державну мову в соцмережах. А ще були питання про онлайн-сервіси, про свободу слова і багато інших. Такий формат демонструє, що майбутні медійники НУК – це креативні, активні і небайдужі молоді люди.

До діалогу на такому високому рівні долучилися вчителі Новобузького закладу загальної середньої освіти № 1 та інших шкіл Миколаївської області.