Тенденції розвитку напрямків співробітництва НУК у морегосподарському комплексі України

Тенденції розвитку напрямків співробітництва НУК  у морегосподарському комплексі України
21 квітня в НУК ім. адмірала Макарова відбулася чергова зустріч керівництва Державного підприємства «Асоціація річкових портів України» (генеральний директор Олександр Козловський та його перша заступниця Наталія Воронюк) з науковцями університету під керівництвом ректора Євгена Трушлякова. Учасники зустрічі обговорювали з′ясовані раніше напрямки співробітництва сторін, а також формат здійснення заходів щодо досягнення поставлених завдань та реального отримання позитивних результатів при спільній діяльності у розвитку внутрішніх водних шляхів нашої держави.
У процесі дискусії з’ясовано, державна монополізація з надання послуг для використання плавзасобів на річках затримує розвиток перевезення вантажів. Також було зазначено, пасажирські перевезення, навіть регулярних маршрутів, є неприбутковими у всьому світі, тому існує необхідність їх дотації. Тож вирішили розробити та запропонувати власні варіанти щодо вдосконалення річкових транспортних перевезень, з урахуванням вимог ЗУ «Про внутрішні водні шляхи».
Учасники зустрічі домовились, надалі науково-технічні дослідження проводитимуться на платформі створеного в університеті «Технопарку науково-виробничих інновацій у море-господарському комплексі України», де співробітники ДП «Адміністрація річкових портів України» зможуть підвищити кваліфікацію. Вченим НУК було запропоновано взяти участь у проектуванні річкових плавзасобів.
Крім того, представники установ домовилися провести публічне обговорення проблемних питань щодо розвитку річкового транспорту та інфраструктури на пленарному засіданні щорічної міжнародної конференції «Інновації в суднобудуванні та океанотехніці», яку організує НУК восени цього року.
На завершення зустрічі генеральний директор ДП «Адміністрація річкових портів України» Олександр Козловський і ректор НУК ім. адмірала Макарова Євген Трушляков підписали угоду про встановлення і розвиток співробітництва між установами у напрямку поліпшення стану річкових вантажно-пасажирських перевезень в Україні.