Нова перемога НУК ім. адм. Макарова у ХV обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга»

Нова перемога НУК ім. адм. Макарова у  ХV обласному конкурсі «Краща Миколаївська книга»

23 квітня, у Всесвітній день книги та авторського права, було підведено підсумки ХV обласного конкурсу «Краща Миколаївська книга». Цього року на конкурс представлено 67 книг місцевих авторів, виданих протягом 2020 року у 8 миколаївських видавництвах.

Комісія з тридцяти незалежних експертів визначила кращі серед представлених видань за такими критеріями, як змістовна глибина, багатство літературно-художніх засобів, професійний рівень, рівень редакційно-видавничої підготовки та якість поліграфічного видання у шести номінаціях: «Краще історико-краєзнавче видання», «Краще учбове видання та підручники», «Краща поетична збірка», «Краще прозове видання», «Краще видання для дітей та юнацтва», «Кращий літературний дебют».

За підсумками експертних оцінювань, у номінації «Краще навчальне видання та підручники» переможцем визнано навчальний посібник «Актуальні питання цивільного захисту», над яким працював колектив авторів – викладачів та науковців кафедри техногенної та цивільної безпеки НУК ім. адм. Макарова: В. А. Дубінін, канд. військ. наук, доцент; В. І. Ізотов, викладач; Л. М. Маркіна, д-р техн. наук, доцент, завідувач кафедри; О. Ю. Савіна, старший викладач; П. В. Штейн, старший викладач, а також В. В. Ляшенко, доцент кафедри ПУА ММІРЛ Відкритого міжнародного університету «Україна». Навчальний посібник побачив світ у видавництві НУК ім. адм. Макарова.

У навчальному посібнику розглянуто загальні положення та принципи здійснення цивільного захисту, порядок класифікації надзвичайних ситуацій. У виданні висвітлено питання  єдиної державної системи цивільного захисту та її складових, сили та повноваження, забезпечення цивільного захисту, захист населення і територій від надзвичайних ситуацій, а також запобігання надзвичайним ситуаціям; наведено посилання на нормативні документи із цих питань. Посібник призначений для викладачів та студентів вищих навчальних закладів, а також буде корисний для тих, хто хоче поглибити свої знання з основ безпеки життєдіяльності.

Наукова бібліотека ще раз вітає авторів та видавництво НУК ім. адм. Макарова із заслуженою перемогою!