Сьогодні спостерігається низки протиріч у навчанні плаванню студентів в умовах закладів вищої освіти. Встановлено необхідність організаційної оптимізації не лише навчально-виховного процесу, але й проведення змагань, як базового компонента мотивації студентської молоді до занять плаванням та самоудосконалення. Мета: охарактеризувати автоматизацію проведення змагань в системі навчання плавання студентів закладів вищої освіти за допомогою комп’ютерної програми «SwimCom». Методи: теоретичний аналіз та узагальнення, моделювання та програмування, системного аналізу. Результати. Був реалізований застосунок, що допомагає організовувати змагання з плавання серед студентів закладів вищої освіти. Для розробки були застосовані фреймворк Qt Creator, бібліотека Qt та мова програмування С++. Були проаналізовані необхідні можливості програми та обране відповідне середовище розробки; розроблені всі алгоритми та логіка за стосунку; налаштовані масштабування та інтеграція під різні платформи. Розроблено форми авторизації, головного меню та окремих розділів, проведено перевірки заповнення даних, інтеграція записів таблиць до MS Word, обміну, редагування та збереження конфігурацій програми, випуск програми та перевірка на крос-платформеність.

Автоматизація проведення змагань в системі навчання плавання студентів закладів вищої освіти = Automation of competitions in the swimming training system for students of higher education institutions / І. Г. Глухов, М. П. Пітин, К. В. Дробот, К. В. Абрамов // Наук. часоп. НПУ. – Київ : НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2021. – Вип. 6 К (135). – С. 73–78.

програма, протокол, організація, оптимізація, program, protocol, organization, optimization